מה ההבדל בין חיתוך בלייזר לבין חיתוך CNC?

על מנת להסביר בצורה הפשוטה ביותר מהו ההבדל בין חיתוך בלייזר לחיתוך CNC, נסביר תחילה מהו בדיוק חיתוך בלייזר ולאחר מכן נסביר אודות חיתוך CNC. ובכן, חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה שנעשה בה שימוש בלייזר לצורך חיתוך חומרים שונים בפסי ייצור תעשייתיים בדרך כלל. העבודות המבוצעות בתחום זה כרוכות במיקוד קרני הלייזר בהספק גבוה באמצעות מחשב אל פני החומר המיועד לחיתוך.
 
מאחר שקרני הלייזר פועלות לפי מרחק מיקוד, השיטה יעילה במיוחד לחיתוך של לוחות שטוחים, מכיוון שכך ניתן לשמור על מרחק קבוע בין המוצר הדורש עיבוד למקור הקרינה. בעזרת חיתוך בלייזר ניתן לחתוך מגוון רחב של מתכות כשיתרון השיטה הוא בכך שכל פעולת החיתוך מתבצעת ללא כל מגע מכני. אי לכך, השחיקה של כלי החיתוך פחותה, הגמישות הגאומטרית של הקרן גדולה מאוד ובנוסף לכך, הפחת מינימלי.
 
עם זאת, יש לזכור שכשמשתמשים בטכניקה זו מתרחש בין היתר אידוי של החומר או תהליך כימי כלשהו המפריד בין מרכיביו של החומר. כך, לדוגמה, כאשר חותכים בעזרת לייזר לוח PVC, נפלט לאוויר גז רעיל מאוד הנקרא הידרו כלוריד, שבין היתר מאיץ את תהליך הקורוזיה בחלקי המכשור המתכתיים. לכן לפני שבוחרים לבצע חיתוך באמצעות לייזר, יש לוודא שבריאות העובדים בסביבת המכונה לא תימצא בסכנה. 
למידע נוסף והזמנות חייגו אלינו: 072-33-80-124
או מלאו פרטים בטופס המצורף ונחזור בהקדם:

ההבדל בין חיתוך בלייזר לחיתוך C.N.C

מהו חיתוך CNC על קצה המזלג?
 
CNC (ראשי התיבות של Computer Numerical Control) הוא מונח המשמש לתיאור מערכת בקרה ממוחשבת המניעה כלי לעיבוד שבבי כמו לדוגמה מקדחה, מחרטה או מכרסמת, או כלי עיבוד אחרים כמו לדוגמה כלים לעיבוד פחים. בדרך כלל הכלי שעליו שולט בקר ה-CNC משמש לייצור רכיבים בתעשייה על ידי הסרה בררנית של חומרים מגוש חומר הגלם.
 
חיתוך CNC הוא למעשה חיתוך המבוצע על ידי סוג של רובוט הניתן לתכנות, המסוגל לעבוד במשך ימים רצופים ללא השגחה ולבצע את אותה העבודה שובו שוב. הבקרים הבסיסיים תומכים בשני צירים במכונות העיבוד: תנועה אופקית ותנועה אנכית. לעומת זאת, הדגמים החדישים מאפשרים לסובב את החלק המעובד סביב הצירים וכך נוצרת היכולת לעבד בארבעה ואף בחמישה צירים. בנוסף, ישנן מכונות חיתוך CNC המאפשרות להטות את הראש במכונת הכרסום, במקום להטות את החלק שיש לעבד.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
ניקוב CNC
 
סניף צומת ראם-מסמיה
(מתחם קרטין)


טלפקס: 08-699-1205
כתובת: הירמוך 7, יבנה
טלפון: 072-33-80-124
פקס: 08-942-6044
מייל: doron@m-adi.co.il
ת.ד. 13066, יבנה
Address: 7 Hayarmuch St., Yavne
Tel: +97272-33-80-124
Fax: +9728-9426044,
p.o.b 13066, Yavne
מפת הגעה